Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Wałbrzych

Juniorka PZŁ powołana do Kadry Narodowej

Nasza Juniorka PZŁ, Iga Trubiłowicz, została powołana na rok 2024 w skład Kadry Narodowej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.  16-latka związana jest programem Junior PZŁ od samego początku jego trwania, czyli od trzech lat. To właśnie dzięki Polskiemu Związkowi Łowieckiemu w 2021 r. rozpoczęła swoją przygodę ze strzelbą.

PROGRAM JUNIOR PZŁ

Swoich sił Iga próbowała najpierw na strzelnicy myśliwskiej w Tarnobrzegu pod okiem ojca – instruktora Strzelectwa,  Kolegi Huberta Trubiłowicza. Brała udział w rozmaitych zawodach strzeleckich organizowanych przez Polskie Związek Łowiecki i Polski Związek Strzelectwa Sportowego, osiągając świetne wyniki we współzawodnictwie Juniorów PZŁ, z których zawsze wracała z medalami. Brała udział m.in. w:

  • II Mistrzostwa Juniora PZŁ i PZSS – I miejsce w klasyfikacji indywidualnej w konkurencjach kulowych; Siemianowice Śląskie 20.08.2023 r.
  • II Mistrzostwa Polski Juniora PZŁ i PZSS – IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej mix (śrut + kula); Siemianowice Śląskie 20.08.2023 r.
  • I Mistrzostwa Juniora PZŁ i PZSS – V-ce mistrz junior w konkurencji śrutowej i kulowej; Suchodół 27.08.2022

Relacje z tych zwodów i wywiad z Igą znajdziecie poniżej:

 

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱