Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Myśliwi pomagają

Myśliwi włączają się do akcji pomocy dla szpitala Ginekologiczno – Położniczego w Wałbrzychu. Wielu myśliwych oraz koła łowieckie włączyły się do akcji zbierania pieniędzy dla służby zdrowia w okresie zagrożenia w walce z koronowirusem.
Zarząd Okręgowy podjął inicjatywę pomocy dla ww szpitala. Możemy pomóc wpłacając dowolną kwotę na specjalnie subkonto PZŁ w Wałbrzychu nr 76 1090 2271 0000 0001 4469 5459 Santander Consumer Bank Polska S.A.
Szczegóły poniżej

Zarząd Okręgowy PZŁ w Wałbrzychu w związku z epidemią COVID-19 przystępuje do akcji pomocy, zbierania środków na sfinansowanie i zakup niezbędnych środków dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej dla Specjalistycznego Szpitala Ginekologiczno – Położniczego im E.Biernackiego w Wałbrzychu. Szpital, w którym rodziły się nasze dzieci, wnuki i bliscy, obecnie pełni również funkcję placówki medycznej realizującej nocną i świąteczną opiekę zdrowotną, z której może skorzystać w nagłych przypadkach każdy z nas. Obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowana zagrożeniem COVID-19 i znaczącym ograniczeniem dostępu do środków ochrony osobistej dla personelu medycznego spowodowała wstrzymanie przyjęć planowych.
Zarząd Okręgowy utworzył specjalne subkonto nr 76 1090 2271 0000 0001 4469 5459 Santander Consumer Bank Polska S.A., na które można będzie wpłacać pieniądze, które będą przeznaczone tylko na ten cel, zakup środków ochrony osobistej dla personelu szpitala ewentualnie niezbędnego sprzętu medycznego w zależności od zebranych środków.
Zwracamy się do kół łowieckich oraz osób prywatnych o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. Proponuję, aby każde Koło łowieckie przekazało darowiznę na zakup sprzętu, środków dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej w wysokości uzależnionej od swoich możliwości finansowych.
Zarząd Okręgowy w Wałbrzychu również deklaruje wsparcie finansowe tego projektu w kwocie 8 000 zł. Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.
Przypominam jednocześnie, że trwa już akcja szycia maseczek ochronnych. Pomysłodawcom, wykonawcom i wszystkim zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy.

Darz Bór
(-) Kazimierz Krukowski-Zdanowicz

Udostępnij
Twitter
WhatsApp