Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Wałbrzych

Zapraszamy na XXII Konkurs Trębaczy Myśliwskich „O Kryształowy Róg” 12 maja 2024 r.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu, Nadleśnictwo Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miasta Świdnica, Urząd Gminy Świdnica i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na XXII Konkurs Trębaczy Myśliwskich „O Kryształowy Róg”, który rozpocznie się o godz. 9:00 w dniu 12 maja 2024 r. w Świdnickim Ośrodku Kultury w Świdnicy (Rynek w Świdnicy).

Konkurs jest jednocześnie eliminacjami do Krajowego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich na 2025 r. dla uczestników z Dolnego Śląska, w ramach którego odbędą się przesłuchania solistów w klasach D, C, B, A i zespołów w klasach D, C, B, A, G oraz MB i MEs.

Podczas koncertu laureatów zostanie wręczona nagroda Grand Prix – „Kryształowy Róg” – dla najlepszego zespołu XXII Konkursu Trębaczy Myśliwskich w Świdnicy oraz nagroda specjalna – róg myśliwski – rozlosowany spośród wszystkich uczestników dwóch konkursów – 11.05.2024 r. w Opolu i 12.05.2024 r. w Świdnicy. Oprócz tego organizator przewiduje wiele innych, atrakcyjnych nagród.

Zgłoszenia udziału w Konkursie odbywają się wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularze na stronie Konkursu (www.muzyka.mysliwska.pl) w zakładce „formularz zgłoszeniowy”. Ostateczny termin zgłoszeń – 26.04.2024 r.

Losowanie zestawów konkursowych odbędzie się przed konkursem i zostanie ogłoszone w terminie do 26 kwietnia na stronie internetowej Zarządu Okręgowego.

W związku z planowanym przemarszem uczestników dookoła Świdnickiego Rynku prosimy o przygotowanie Marsza Myśliwskiego nr 3 R. Stiefa.

PROGRAM XXII KONKURSU TRĘBACZY MYŚLIWSKICH „O KRYSZTAŁOWY RÓG” W ŚWIDNICY 12 maja 2024 r. (niedziela)

  • godz. 9:00 – otwarcie XXII Konkursu Trębaczy Myśliwskich „O Kryształowy Róg” – Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek w Świdnicy 
  • godz. 9:30 – przesłuchania konkursowe 
  • godz. 13:00 – ogłoszenie wyników konkursu, rozdanie nagród, występy laureatów 
  • Występy zespołów uczestniczących w konkursie 
  • Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Łowieckiej i Leśnej Okręgu Wałbrzyskiego PZŁ    „Odgłosy Kniei”

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱